HAász Ágnes Munkácsy Mihály-díjas képzőművész Elektro-Graffiti című elektrográfiai kiállítása az Enter Bárban várja a látogatókat! Ne hagyjátok ki az 1 Művész 1 Porta kezdeményezés programját az Eleven Tavaszon! Hallgassuk most meg a művészt magát!
Mutatkozz be kérlek azoknak, akik nem ismernek!
Képzőművésznek tartom magam, több művészeti ágban alkotok. Képgrafikán kívül foglalkozom – nem a hagyományos értelemben – művészkönyvekkel, mail-art-küldeményművészettel is. Digitális technikákkal kísérletezve alakulnak ki műveim. Mindig keresve, kutatva az újszerű képalkotási lehetőségeket, a művészi kifejezések határait feszegetve, melyre nagyon alkalmasak a modernkori elektronikus eszközök (fénymásológép, számítógép, szkenner stb.). Érdekel a természet, a környezetem, az alapvető vizuális problematikák, az optikai jelenségek, a sík-tér viszonylatai.
Mire vagy a legbüszkébb a művészeti munkáddal kapcsolatban?
Büszke vagyok arra, hogy 2001 óta a Magyar Elektrográfiai Társaság alapító tagja és elnöke vagyok.
Kurátori minőségben vezetem a MET Galériát, mely a fővárosban, az országban, de még talán Euróban is egyedülálló, csak digitális művészetet bemutató hely. Szervezem a társaság országos és nemzetközi tárlatait, lehetőséget teremtve az elektronikusan létrejött művek bemutatására, népszerűsítésére. Örömmel tölt el, hogy művészi törekvéseim és közösségi munkám elismeréseként Munkácsy Mihály díjban részesülhettem 2016-ban.
Mit láthatunk tőled az 1 Művész 1 Porta kezdeményezés során? Írj kérlek róla röviden!
ELEKTRO-GRAFFITI című elektrográfiai műveimből mutatok be egy kisebb válogatást. Alkotásaim kiindulási alapja a város különböző pontján található graffitikről készült fotóim, melyeket asszociációim alapján digitális technikák segítségével átalakítottam, áttranszformáltam…
Milyen üzenetet hordoz a munka?
Az emberi nyomhagyás egy újkori formája, mely utal az művészi kreativításra, bármikor, bárhol, bármilyen felületen nyomot tudunk hagyni, meg tudunk jelenni…
Miként tud a művészet segíteni ebben a nehéz időszakban?
Meggyőződésem, hogy a művészet tud segíteni, a modern technikai találmányok, eszközök alkalmazásával, egyre szélesebb skálán, nemcsak a valóságban, hanem már virtuális terekben, közegben is teremthetünk kapcsolatot a műalkotások segítségével, vizuális élményt nyújtva, gondolkodásra késztetve a nézőket…